< HPP Pastorize
TEMSİLCİLİKLER > AVURE > HPP PASTÖRİZE >
Ürünlerimiz için daha detaylı bilgi almak veya teklif istemek için hasmak@hasmak.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz

Hasmak
Halk Caddesi No 165
Bati Atasehir Kadikoy Istanbul
Tel: +90 216 688 3777
Fax: +90 216 688 3778
www.hasmak.com.tr
hasmak@hasmak.com.tr
satis@hasmak.com.tr


AVURE TECHNOLOGIES - PASTÖRİZE GIDA PRESLERİ (HPP)


(HPP – High Pressure Processing) Yüksek Basınç işlemi gıdaların ısıtılarak veya ısıtma olmaksızın 87,000 psi (6,000 bar) da pastörize edilmesidir. HPP ile et, tavuk, balık, sebze/meyve ve meyve sularının kalitesi korunmakta, taze kalması sağlanmakta ve raf ömrü x 2 uzatılmaktadır.


HPP prosesinde ürün plastik şişe ya da poşette paketlendikten sonra, su ile dolu olan yüksek basınç sisteminde islenmektedir. Paketlenmiş gıda basınç altında 1-3 dakika bekletildikten sonra islenen urun 2 kat raf ömrüne sahip olmaktadır. Basıncın her noktaya aynı anda uygulanmasıyla ürün yüksek basınçlarda bile şeklini muhafaza etmektedir. Isıya ihtiyaç duyulmadığı için de mikrobiyal endişe olmaksızın tat, sekil ve vitamin özellikleri pastörize edilmemiş taze urun özellikleri korunmaktadır.


HPP uygulanan gıdaların raf ömrü katkı maddesi kullanmaksızın termal pastörizasyondakinden uzundur. Basınç pastörizasyonu ile vejetatif bakteriler yok edilmektedir. Lezzet, yapı ve renk özelliklerindeki açısından termal pastörizasyonun verdiği değişim HPP teknolojisinde oluşmamaktadır.


Su anda HPP prosesi kullanan bazı firmalar Tyson Tavuk Ürünleri, Hormel Hindi ve Tavuk Ürünleri, Avomex Avacado ve Taze Portakal Suyu, Oscar/Meyer Sosis, Jacksonville Sosis, Clearwater Deniz Ürünleri, Foster Farms Hindi ve Tavuk, Sadler’s Kırmızı Et, Jumex Meyve Suları.2L Technical Data
HPP Science and Tecgnology Data Sheet
35L 600 Technical Data
100L Technical Data
215L Technical Data
320L Technical Datasheet
350L Technical Datasheet
687L Technical Datasheet
Deniz Urunleri Uygulamasi
Meyve Uygulamasi
Meyve Suyu Uygulamasi
Et ve Hazir Yemek Uygulamasi
   
 
 

This is not an official AVURE HPP PASTORIZE web site. This website is not endorsed or sponsored by AVURE HPP PASTORIZE Hasmak A.S. is not affiliated with AVURE HPP PASTORIZE. Any use of word AVURE HPP PASTORIZE or other words/numbers registered by AVURE HPP PASTORIZE are solely for reference.